Prelekcje

Prelekcje dla miłośników kotów odbędą się w niedzielę 7 maja. Poprowadzą je doświadczeni specjaliści: lekarze weterynarii, behawioryści, zoopsychologowie, którzy nie tylko na co dzień pracują ze zwierzętami, ale też szkolą i prowadzą zajęcia edukacyjne dla opiekunów.

Prelekcje (poniżej na pomarańczowo) to spotkania w sali plenarnej, które trwają około godziny i prowadzone są w formie wykładu.

PROGRAM

TEMATYKA

09:45 – 10:45    Kocia agresja
Magdalena Nykiel, zoopsycholog, behawiorysta

Kocia agresja może przybierać różne formy. Jak odróżnić ją od zabawy? Jak jej zapobiegać? Jak nie dać się pogryźć? Czy, jak i kiedy rozdzielać walczące koty? Niezwykle ważny dla każdego kociarza temat w ujęciu doświadczonej zoopsycholog. Dzięki tej wiedzy lepiej dogadacie się ze swoimi kotami.


11:15 – 12:15    Jak skutecznie pomagać kotom – Koci Dom Tymczasowy

Chcesz pomagać kotom? Nie możesz mieć żadnego albo już więcej kotów na stałe? Myślisz o tymczasowaniu zwierząt? Masz wątpliwości, czy dasz radę wszystko ogarnąć? Dobrze trafiłaś/eś! Na tej prelekcji dowiesz się tego wszystkiego i poczujesz, że masz realny wpływ na pomoc kotom!


12:45 – 13:45    Pan kotek był chory…? Koci kamuflaż złego samopoczucia
Lek. wet. Agnieszka Grochecka-Kaczor, zoopsycholog

Czy mój kot jest chory? Jak rozpoznać złe kocie samopoczucie? Na co zwracać uwagę, chcąc najlepiej zadbać o Mruczka? Czy wszystkie choroby dają silne objawy? W jaki nieoczywisty sposób koty dają znać, że są słabe? Odpowiada lekarz weterynarii i behawiorysta w jednej osobie.


14:30 – 15:30    Kocie bezpieczeństwo i zabawa
Monika Januszewska, koci behawiorysta

Jak się bawić skutecznie i bezpiecznie? Czego koty tak naprawdę oczekują od zabawy? Dlaczego podczas figli zdarzają się pogryzienia i jak ich unikać? Dlaczego niektóre zabawki nudzą się szybciej niż inne? O kociej potrzebie zabawy jako nauki… życia opowie zootechnik i doświadczona kocia behawiorystka, wieloletni pracownik schroniska w Poznaniu.


16:00 – 17:00    Kot w wielkim mieście
Lek. wet. Iwona Kłucińska-Petschl, Koteria.org.pl

Kim jest kot miejski? Czy da się odróżnić kota bezdomnego od wolnożyjącego? Jak pomóc, by nie zaszkodzić? Co robić, by ułatwić kotom miejską egzystencję? Jak działać w zgodzie z prawem i własnym sumieniem? O kotach wolnożyjących i najlepszej pomocy dla nich opowie doświadczona lekarz weterynarii z warszawskiej Koterii.


17:15 – 18:15    Kocia kuweta, jak unikać problemów z brudzeniem
Lek. wet. Joanna Iracka, behawiorysta

Dlaczego kot myli dywan z kuwetą? Czy sikanie na pościel to tylko oznaka choroby? Jak odróżnić znaczenie terenu od problemów z pęcherzem? W jaki sposób zapobiegać problemom zamiast je leczyć? Czym tak naprawdę jest kuweta dla kota? Czy siusianie ma tylko podłoże fizjologiczne? Niezwykle doświadczona lekarz weterynarii i behawiorystka zwierzęca Joanna Iracka wyjaśni wszystkie wątpliwości!

*

Które tematy zaciekawiły Cię najbardziej? Wybierz swoje tematy i zapisz się już dziś. W cenie jednego Biletu – udział we wszystkich 6 wykładach.

Bilety już od 89zł lub taniej – przy zapisach grupowych. Weź kocich przyjaciół i spotkajmy się w duuużym kocim gronie!

Interesują Cię także warsztaty w małych grupach? Zajrzyj tutaj i wybierz temat dla siebie (tylko 29zł/warsztat).

Zapraszamy!