Prelegenci

Podczas Konferencji:KOT wykłady oraz warsztaty poprowadzą uznani i doświadczeni lekarze weterynarii, behawioryści, zoopsychologowie.

Gość Specjalny: Dr Sabine Schroll
Dyplom lekarza weterynarii uzyskała w 1989r. na Uniwersytecie w Wiedniu i rozpoczęła pracę w zawodzie. W 2002r. zdobyła w Szwajcarii dyplom zoopsychiatry oraz dyplom z zakresu oceny niebezpiecznych psów. Od 2012r.  wykładowca i konsultant z zakresu medycyny behawioralnej na Uniwersytecie w Wiedniu. W 2013 założyła praktykę weterynaryjną zajmującą się wyłącznie kotami. Więcej o naszym Gościu Specjalnym przeczytacie Państwo na tej stronie, a o seminarium tutaj.


Lek. wet. Joanna Iracka, behawiorysta zwierzęcy
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Od 1997 roku zajmuje się rozwiązywaniem problemów behawioralnych i leczeniem zaburzeń zachowania u psów i kotów. Odbyła praktyki kliniczne u specjalistów w Belgii, Wielkiej Brytanii i USA. W 2000 roku uzyskała dyplom specjalisty lekarza weterynarii-behawiorysty przyznawany przez Écoles Nationales Vétérinaires Françaises (Państwowe Wyższe Szkoły Weterynaryjne Francji). Prowadzi wykłady i szkolenia w zakresie medycyny behawioralnej w Polsce i za granicą. Członek European Society for Veterinary Clinical Ethology (od 1995) i Zoo-Psy (od 2000).  Popularyzuje  wiedzę o zachowaniu zwierząt w prasie dla miłośników psów i kotów, brała udział w programach TVP. Prywatnie mama trójki dzieci i opiekunka dwóch psów, dwóch szczurów i dwóch patyczaków.

Lek. wet. Joanna Iracka poprowadzi wykład pt. KOCIA KUWETA  (niedziela, 7 maja, g.: 17:15).


Lek. wet. Jolanta Łapińska, zoopsycholog
Specjalizuje się w terapii zaburzeń zachowania psów i kotów. Prowadzi własną praktykę behawioralną, a także pracuje jako zoopsycholog w schronisku dla zwierząt. Jest biegłą sądową z zakresu oceny zachowania oraz dobrostanu psów i kotów. Prowadzi rozległą działalność edukacyjną. Organizuje seminaria światowej sławy behawiorystów, współpracuje z
Akademie für Tiernaturheilkunde w Hamburgu w zakresie przygotowywania materiałów dydaktycznych dotyczących terapii zaburzeń behawioralnych u psów i kotów, prowadzi seminaria i wykłady dotyczące zachowania i dobrostanu zwierząt. Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Antrozoologicznego  (ISAZ).

Lek. wet. Jolanta Łapińska poprowadzi warsztat KOCIA OBSŁUGA (niedziela, 7 maja, g.: 14:45).


Lek. wet. Iwona Kłucińska-Petschl
Kierownik gabinetu weterynaryjnego „Koteria”. Dyplom lekarza weterynarii otrzymała w 2000 roku, a od 2003r. współpracuje z organizacjami zajmującymi się bezdomnymi kotami, zwłaszcza w Warszawie. Jest mamą Amelki i Marcela. W domu posiada jednego psa i dwa koty.

Lek. wet. Iwona Kłucińska-Petschl poprowadzi prelekcję pt.: KOT W WIELKIM MIEŚCIE (niedziela, 7 maja, g.: 16:00).


Lek. wet. Zofia Fraś
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Członek AVA, IVAPM. Interesuje się głównie anestezjologią, intensywną opieką oraz medycyną ratunkową. Stale rozwija swoje umiejętności ucząc się od najlepszych zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Od początku swej pracy zawodowej związana z Przychodnią Weterynaryjną BIAŁOBRZESKA. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z właścicielami zwierząt. Uważa, że zrozumienie problemu, mechanizmów działania leków, chorób pomaga właścicielom i lekarzom weterynarii wspólnie pokonać nawet najtrudniejsze chwile.

Lek. wet. Zofia Fraś poprowadzi szkolenia z Pierwszej Pomocy dla kotów.


Lek.wet. Agnieszka Grochecka-Kaczor, zoopsycholog
Ukończyła lubelski Wydział Medycyny Weterynaryjnej,  po 3 latach studiów podyplomowych, uzyskała tytuł Specjalisty Chorób Psów i Kotów. Dyplomowany zoopsycholog oraz trener psów. Prowadzi w Lublinie Gabinet Łapolubni. W gabinecie zajmuje się profilaktyką, chorobami wewnętrznymi, dermatologią, endokrynologią i stomatologią. Konsultuje pacjentów z zaburzeniami zachowania. Prywatnie opiekunka dwóch kotek, Tosi i Loli oraz rybek, którym przewodzi mieczyk Mieczysław.

Lek.wet. Agnieszka Grochecka-Kaczor poprowadzi wykład PAN KOTEK BYŁ CHORY (niedziela, 7 maja, g.: 12:45).


Mgr Magdalena Nykiel, behawiorysta zwierzęcy, zoopsycholog
Mgr filozofii,  zoopsycholog (PAN, 2010), behawiorysta: Specjalista Terapii Zachowania Zwierząt DipCABT (COAPE, 2009). Posiada certyfikat w zakresie zarządzania schroniskami dla zwierząt, wydany przez Królewskie Towarzystwo Do Spraw Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt (RSPCA, 2003).  Członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego (PTEtol) i Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE.  Od 10 lat prowadzi prywatną praktykę pod marką Zooedukacja.pl, specjalizuje się w terapii zachowania kotów. Prowadzi  wykłady i szkolenia dla pracowników schronisk dla zwierząt i behawiorystów.  Od ponad 15 lat działa aktywnie na rzecz bezdomnych zwierząt; przez wiele lat współzarządzała społecznym azylem dla zwierząt. Autorka publikacji: Adopcja kota dorosłego.

Magdalena Nykiel poprowadzi wykład KOCIA AGRESJA (niedziela, 7 maja, g.: 09:45).


Mgr Katarzyna Wawryniuk, biolog, behawiorysta
Mgr biologii, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Długoletni członek Koła Naukowego Katedry Anatomii i Zoologii Kręgowców Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracę magisterską poświęciła etologii zwierząt, a na jej potrzeby przez 2 lata prowadziła obserwacje zachowań zwierzęcych w terenie. Absolwentka studiów podyplomowych w Warszawie na kierunku Psychologia Zwierząt; słuchaczka wykładów wspaniałych naukowców i praktyków z Polskiej Akademii Nauk, Szkoły  Wyższej Psychologii Społecznej oraz Interdyscyplinarnego Centrum Etologii i Psychologii Zwierząt. Studia przyniosły jej nie tylko ogromną wiedzę, niezapomniane wspomnienia z praktyk m.in. w Warszawskim ZOO, lecz także certyfikat specjalisty psychologii zwierząt. Doświadczony szkoleniowiec, zarażający swą pasją młodzież i dorosłych.

Katarzyna Wawryniuk poprowadzi warsztat KOCIE ŻYWIENIE – CZEGO I DLACZEGO KOT POTRZEBUJE DO (SPO)ŻYCIA (niedziela, 7 maja, g. 09:00).


Mgr Monika Januszewska, zootechnik
Absolwentka Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt (zootechnika/hodowla zwierząt), od 2004r. związana ze Schroniskiem dla zwierząt w Poznaniu. Jej pasją są koty i ich dobrostan fizyczny oraz psychiczny, a co z tym związane – profilaktyka i terapia zaburzeń behawioralnych kota domowego.  Monika prowadzi zajęcia z zakresu edukacji humanitarnej dla wszystkich grup wiekowych, a o kocim behawiorze i dobrostanie uczyła  podczas wykładów w schronisku i na poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Wspiera kocich wolontariuszy w schronisku, szkoliła też funkcjonariuszy poznańskiego Eko Patrolu i Straży Miejskiej.  Adoptujący koty mogą liczyć na Jej wsparcie na każdym etapie procesu adopcyjnego, a także po przeprowadzce kota do nowego domu. Autorka projektu „Kocia Edukacja”, w ramach którego pomaga opiekunom zrozumieć koty oraz poradzić sobie z ich problemami behawioralnymi.

Monika Januszewska poprowadzi prelekcję KOCIE BEZPIECZEŃSTWO I ZABAWA (niedziela, 7 maja, g.: 14:30).


Mgr Agnieszka Marks, psycholog
Studia ukończyła na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Od 10 lat szefowa jednego z największych  domów tymczasowych dla kotów na Mazowszu – Pruszkowskiego Domu Tymczasowego. Specjalistka w łączeniu rodzin z kotami oraz w łączeniu kotów w nowym domu. Autorka licznych warsztatów dotyczących opieki nad kotem w domu.

Agnieszka Marks poprowadzi warsztat SKUTECZNY KOCI DOM TYMCZASOWY (niedziela, 7 maja, g.: 12:30).

 


Joanna Jaczyńska, koci behawiorysta
Absolwentka prestiżowego “Studium Kot: zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne” oraz uczestnik wielu kursów, seminariów i sympozjów związanych z dietetyką, rozpoznawaniem bólu oraz medycyną behawioralną. Szczególne zainteresowania to: etologia, dietetyka, felinoterapia oraz dobrostan kotów. Chętnie dzieli się swą pasją, prowadząc szkolenia z zakresu zachowania kotów na uczelni w Krakowie i podczas warsztatów. Prywatnie opiekuje się dwoma koteczkami: Zuzią i Agatką.

Joanna Jaczyńska poprowadzi warsztat KOCIA DŻUNGLA W MIESZKANIU (niedziela, 7 maja, g.: 10:45).


Monika Małek, koci fotograf

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Fotografka, specjalizuje się w fotografii kotów, przed jej obiektywem przewinęło się już ponad 200 milusińskich. Zrealizowała dwa projekty fotograficzne, mające na celu pomóc wyobcowaniu z ludzkiego świata kotów czarnych i niepełnosprawnych: Zabobon to Zabobon i Nadal jestem kotem. Pomaga fundacjom, robiąc sesje kotów, będących pod ich opieką.  Uważa, że kotografia to patrzenie na świat oczami kota, krótka wizyta w ich tajemniczym świecie. Każdy kot jest dla niej wyjątkowy. W swoich pracach skupia się na charakterze kota, a nie jego wyglądzie. Prywatnie zakręcona kociara oraz opiekunka dwóch kotów: Filemona i Blani oraz dwóch psów: Tofi i Skwarka. FB: Fotografia Monika Małek.

Monika Małek poprowadzi warsztat KOT W OBIEKTYWIE (niedziela, 7 maja, g.: 16:45).